Lilan logo
Kultuuriühing Lila, Helsingi

Baltic Souvenirs
Suomeksi               In English

  Kontsept

  KUNST :
        Rahvusvaheline koostöö:
            Baltic Souvenirs
            Northern Direction
            Kommentti

  KUNST JA HEAOLU :
        Taidekuuri
        Lila Dance & Company
        Omat kuvat

  Ajalugu
  Kontaktandmed
  Lingid


Baltic Souvenirs on kohaspetsiifilise kunsti koostööprojekt Helsingis, Tallinnas, Stockholmis ja Peterburis. Projekt loob nende Soomelahte ääristavate linnade kunstnikute vahele koostöösuhteid ja võimalusi kaardistada üksteise ja ühist tegevusümbrust.Baltic Souvenirsi esimene aste teostatakse Helsingis ja Tallinnas 2016-2018. Suveks 2018 on mõlemasse linna loodud Baltic Souvenirs -jalgrattateekond, mille äärde kunstnikud teevad kohaspetsiifilised teosed. Teosed on nii kohalike kui külaliskunstnikute reaktsioonid ja kommentarid nendele kohtadele. Teekonna kaart antakse välja trükituna ja netis.

Reisidelt tuuakse suveniirid. Need võivad olla elamused, kogemused, mõtted, taipamised ja tunded. Baltic Souvenirs pakub publikule võimalust kogeda Helsingi ja Tallinn uuel viisil, ratta seljas, näha linn uut moodi, ja selles liikumine kohaspetsiifilise kunstina. Ratta seljas linnaümbrust on võimalik tuvastada laiemalt ja mitmekesisemalt kui turisti tavapärasel jalutuskäigul. Rattaga saab kiiresti uutesse ja imelikesse kohtadesse, mis laiendavad linna kogemist ja julgustavad uurima ja seiklema.

Baltic Souvenirs jätkub Stockholmi ja Peterburi kunstnikutega 2018-2021 sama kontseptiga.

Baltic Souvenirsi töögrupp Helsingis tutvumas Helsingi teekonnaga

Miks?

Projekt tutvustab Helsingi ja Tallinna kunstnikke üksteisega ja loob dialoogi nende vahele, ning ehitab linnade vahele konkreetset kultuurikoostööd eri tegijate vahele.

Tahame selle projektiga tabada kunstile erinevat publikut ja teha oma poolt kunsti kogemise trösklit madalamaks. Viime kunsti galeriiruumidest linnaruumi ja argimiljöösse. Kunst on viis aidata oma lähiümbrust tuvastada, leida rutiinide teisele poole, ja võib avada ümbrust ka ajalises ja geograafilises perspektiivis.Samas Baltic Souvenirs julgustab liikuma linnas jalgrattastega. Rattasõit ei tekita müra ega saasta, nii ta jätab inimestele linnas rohkem ruumi hingata ja mõtelda. Lisaks annab värskes õhus liikumine hea meele ja hoiab inimese keha heas konditsioonis.

Kunstnikud, töögrupp Helsingis:
Veikko Björk, Tiina Hallakorpi ja Kaarina Ormio

Kunstnikud, töögrupp Tallinnas:
Ulvi Haagensen, Erki Kasemets ja Sven-Erik Stamberg

Teised koostööpartnerid:
Kadri Kasemets, kultuurigeograaf, uurija Tallinna ülikoolis